Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility Wolsztyński Dom Kultury
 
wpisz słowo:   
 
 





 IX Spotkania Folklorystyczne na Ziemi Wolsztynskiej
26-06-2022

IX Spotkania Folklorystyczne na Ziemi Wolsztyńskiej pod patronatem Burmistrza Wolsztyna przeszły do historii.
Dziękujemy za przesympatyczne wrażenia folklorystyczne!!!
Duże brawa dla Zespołu Pieśni i Tańca "Kębłowo"!!! Wasze widowisko plenerowe inspirowane folklorem słowiańskim pt. "Tajemnica krótkiej nocy" było niesamowite!!!!!!!
Obrzęd nocy świętojańskiej nad kanałem w Kębłowie na długo pozostanie w naszych sercach. Trzeba nadmienić, że w przedsięwzięciu brały udział wszystkie grupy zespołu. Brawo!
Było magicznie, nastrojowo, pięknie!
Podczas dwóch dni 25 i 26 czerwca - w Kębłowie i w Wolsztynie koncertowały zespoły:
* ZPiT "KĘBŁOWO"
* Kabaret "BUCZANKI" z Bucza.
* Kapela Koźlarska "KOTKOWIACY".
Członkowie kapeli to znawcy i miłośnicy folkloru, którzy zamiłowanie do muzykowania odziedziczyli po swoich przodkach. Muzycy koncertują w całym kraju i za granicą. Występują w tradycyjnych strojach ludowych. Grają na koźle, skrzypcach, kontrabasie i klarnecie.
ZESPÓŁ PIEŚNI I TAŃCA ZIEMI SIEDLECKIEJ „CHODOWIACY” im. Alicji Siwkiewicz.
Grupa założona została w 1972 roku przez Alicję Siwkiewicz w podlaskiej wsi Chodów. Działa nieprzerwanie kolejno pod patronatem GS (Gminnej Spółdzielni) Siedlce, Centrum Kultury i Sztuki a obecnie Miejskiego Ośrodka Kultury w Siedlcach. Grupa jest laureatem wielu nagród o zasięgu lokalnym, ogólnopolskim jak i międzynarodowym. Swój program prezentowała na licznych występach na terenie 11 krajów. Kilkukrotnie prezentowała się przed Janem Pawłem II. Zespół składa się z ok. 60 osób – 3 grup młodzieżowych, 6 osobowej kapeli oraz 4 osobowej kadry. W repertuarze posiada polskie tańce narodowe oraz suity z Górnego Śląska, Cieszyna, Rzeszowa, Lublina, Kurpi, Kaszub, Żywca, Kujaw. Najczęściej prezentuje podczas swoich koncertów suite podlaską. Od wielu lat zespół prowadzi akcję pt. „Spotkania z folklorem” mające na celu folklorystyczną edukację dzieci i młodzieży.
ZESPÓŁ PIEŚNI I TAŃCA "DĄBROWICA"
Powstał na terenie Gminy Jastków w 1970 roku z inicjatywy mieszkańców podlubelskiej miejscowości Dąbrowica. W swojej wieloletniej działalności artystycznej występował nie tylko na scenach województwa lubelskiego, ale także na arenie międzynarodowej. Repertuar "Dąbrowicy" obejmuje tańce ludowe z różnych regionów polskich np.: tańce lubelskie, rzeszowskie, podlaskie, łowickie, śląskie, starowarszawskie, oraz tańce narodowe: polonez, mazur, kujawiak, oberek, krakowiak. Choreografem zespołu jest Pan Adam Bukowski, kierownikiem muzycznym Daniel Mazurek, który również z Panem Henrykiem Skórskim jest odpowiedzialny za przygotowanie wokalne.
ŁEMKOWSKI ZESPÓŁ PIEŚNI I TAŃCA „KYCZERA”
Zespół powstał w 1991 roku. Zrzesza młodzież łemkowską z terenu Dolnego Śląska. Propaguje folklor łemkowski zarówno w formie autentycznej jak i stylizowanej. Zespół koncertował m. in. w Indonezji, Chinach, Meksyku, Izraelu, Indiach, Peru, Iraku, Palestynie i niemal w całej Europie. Jest laureatem wielu nagród i festiwali, w tym Nagrody im. Oskara Kolberga.
Jeszcze raz dziękujemy!!! Jesteście prawdziwymi ambasadorami folkloru ❤






Wolsztyński Dom Kultury
ul. 5 Stycznia 20, 64-200 Wolsztyn
tel. 68 384 27 61
tel. kom. 600 397 146
email: biuro@domkulturywolsztyn.pl
NIP 923-10-12-189, Regon 000285273
numer konta Santander Bank Polska S.A.
70 1090 1607 0000 0000 6000 5198
Filia Wolsztyńskiego Domu Kultury
w Kębłowie
ul. Nowa 8, 64-223 Kębłowo
tel. 68 384 19 91
Osób online: 2
stat4u


Wolsztyński Dom Kultury - www.domkulturywolsztyn.pl 2008 - 2024
"Zezwala się na wykorzystywanie materiałów zamieszczonych w witrynie w innych publikatorach, pod warunkiem podania źródła ich pochodzenia"